
God jul!
Vi i Bedriftskompetanse ønsker alle våre kunder, samarbeidspartnere og bransjekollegaer en riktig god og velfortjent juleferie etter et rart, men læringsrikt, år. De beste ønsker til dere alle for året vi snart går i møte.
Vi i Bedriftskompetanse ønsker alle våre kunder, samarbeidspartnere og bransjekollegaer en riktig god og velfortjent juleferie etter et rart, men læringsrikt, år. De beste ønsker til dere alle for året vi snart går i møte.
Vi kan hjelpe din bedrift med nye markedsmuligheter, nettverk og samarbeidspartnere i Sverige og/eller Finland.
Kommunene Berlevåg, Båtsfjord, Nesseby og Vadsø ønsker seg mer fokus som en blågrønn region med nasjonale og internasjonale utviklingsmuligheter. Derfor samarbeider de om prosjektet Varanger = Utvikling. Menon Economics, i samarbeid med Bedriftskompetanse, skal bidra med analyser og forslag til vekststrategier i arbeidet med nærings- og samfunnsutvikling.
Har din bedrift et vekst- og/eller eksportpotensial og ønsker å kartlegge forretningsmuligheter i de nordlige delene av Sverige og/eller Finland? Vi tilbyr en skreddersydd prosess med behovstilpasset støtte for din bedrift!
Vi ønsker Linn velkommen tilbake fra foreldrepermisjon, og til ny rolle som ass. direktør i selskapet.
Covid-19 har ført til at flere bedrifter har måttet permittere eller nedbemanne, og/eller vært nødt til å gjøre store endringer i produksjon og tjenesteleveranser. Når myndighetene nå har lettet på restriksjonene, samtidig som usikkerheten fremdeles råder med hensyn til både smittefare og markedssituasjonen, hva gjør du som leder?
Har din bedrift ledig kapasitet for tiden? Kan denne kapasiteten brukes til å styrke din bedrift for fremtiden? De økonomiske tilskuddene er etablert – trenger du hjelp til å komme i gang?
Jobber din organisasjon ut fra en beredskapsplan? Hvis ikke, er det noen vits i å prioritere å utarbeide den nå?
Virkningene av koronaviruset er allerede alvorlig både for arbeidstakere og virksomheter. Hvordan utviklingen blir i månedene fremover er høyst uvisst. Kan organisasjoner håndtere denne usikkerheten på en god måte?